Otevření pavilonu Mnohohlas
Termín: čtvrtek 26. 9. 2024
Lokace:
Laboratoř živých forem (areál PN Bohnice, mezi zahradnictvím a pavilonem 12) (je součástí Institutu Úzkosti Barbora Kleinhamplová a Eva Koťátoková).
Laboratoř živých forem opět zve do areálu Bohnické psychiatrické nemocnice.
Během září vyroste na pozemku zahrady nový pavilon ve formě dřevěného altánu MNOHOHLAS z dílny berlínské architektonické skupiny RAUMLABORBERLIN (dříve vyučující na UMPRUM), který zde ve čtvrtek 26.9. slavnostně otevřeme.
U příležitosti otevření altánu MNOHOHLAS na vás čeká program, zaměřený na formy společné tvorby:
- 14:00-18:00 Dílna háčkování, pod vedením umělkyň Marie Tučkové (dříve vyučující na UMPRUM), a Marty Májové. Dílna je vhodná také pro úplné začátečnice a začátečníky!
- 18:00-19:00 Hlavní autor návrhu Mnohohlasu a člen skupiny raumlaborberlin Axel Timm představí způsob spolupráce v uměleckém kolektivu (proběhne v AJ)
- 19:00-20:00 Ženský sbor Lada zazpívá milostné a pracovní písně z Moravy a Slovenska
* * *
Co je to LABORATOŘ ŽIVÝCH FOREM a kde ji najdete?
Laboratoř živých forem je nově vznikající terapeutickou zahradu Institutu úzkosti, kterou najdete mezi Zahradnictvím a Pavilonem 20. Kromě zahradní terapie a možnosti pravidelně zde nořit ruce do hlíny, ke které zveme všechny zájemce a zájemkyně, zde vzniká zázemí pro kulturní a umělecký program Institutu úzkosti.
→
https://maps.app.goo.gl/m4jy5nmyMRnESV2X6
RAUMLABORBERLIN je umělecko-architektonická skupina se sídlem v Berlíně. V roce 1999 ji založili*y Andrea Hofmann, Axel Timm, Benjamin Foerster-Baldenius, Francesco Apuzzo, Jan Liesegang a Markus Bader. Raumlabor se nepovažuje za tradiční architektonické studio, ale spíše za otevřenou skupinu složenou z lidí působících v oblasti architektury, urbanismu, krajinné architektury a výtvarného umění. Na svých projektech často spolupracují s lidmi s expertízou v jiných oborech: scénografii, filmu, hudbě, etnologii a sociologii.
MARIE TUČKOVÁ pracuje v médiích textu, videa, kresby, písňové tvorby, živé performance a instalace; ve své tvorbě zkoumá politiku naslouchání, hierarchii hlasů, polyfonii, různé formy spolupráce a překrývání politického a básnického jazyka. Upozorňuje přitom na souvislosti mezi vykořisťováním přírody a ženskými a queer těly. Její práce je založena na dlouhodobém výzkumu, na spolupráci a na improvizaci jako nekonečné zkoušce.
LADA je pražský ženský kolektiv, který se věnuje vokální interpretaci moravského a slovenského folkloru. Soubor vznikl v roce 2015, ale jeho podstata vychází z hlubokých přátelských vztahů sahajících až do poloviny 90. let a ze společných zkušeností v dětském pěveckém sboru. Repertoár, který tvoří především písně ženského charakteru – balady, milostné a s motivy přírody, je pečlivě vybírán členkami z jednotlivých regionů a zpracováván s respektem k charakteru folklorního projevu a místním tradicím.
ilustrace. Kristina Fingerlandová
V případě vhodných podmínek se můžete těšit také na večerní oheň. |
|